GraPokemon-Online

Nasze Forum jest najlepsze i u nas jest niesamowita Atmosfera.


#1 2011-01-30 19:27:31

kudelek

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 17
Punktów :   

Jak grać?

Pierwszy pokemon
Żeby zdobyć starter trzeba Pierwszy pokemon. Mamy tam do wyboru swojego pierwszego poka z pośród 6. Gdy wybierzecie, którego chcecie napiszcie w poście jego nazwę np. squirtle, imię poka i jego płeć. Przykład:
Squirtle
Imię: Dall
Płeć: samiec

Sygnatura
Tak zwaną wizytówkę, czyli sygnaturę będę pisał wam i zamieszczał w temacie do tego przeznaczonym. Waszym zadaniem jest jedynie skopiowanie jej i wklejenie w sygnaturze. Jeżeli złapiecie, wymienicie poki ja to wszystko zanotuje w waszej sygnaturce i tak jak wcześniej skopiujecie ją i wkleicie. Tak samo będzie z poznanymi atakami i zakupionymi przedmiotami itp.

Łapanie pokemonów
Stworki można złapać na wiele sposobów. Oto one:
1. Gdy wybierzecie się do np. Wieży Alakazama. Łapie się tam pokemony w następujący sposób:
Najpierw wymyślacie jakąś historię, np. „Spacerowałam po wieży, gdy nagle przede mną stanął…” W tym miejscu piszecie trzy kropki i czekacie, aż admin (kudelek) napisze kogo spotkaliście, np. „…hunter! Hunter użył ataku przestraszenia”. Potem wy napiszecie np. „Charmander wybieram Cię! Uważaj na huntera, planuję cię zastraszyć. Użyj na niego kuli ognia.” Potem znowu czekacie, aż admin napiszę np. „Charmander odskoczył i nie doznał ataku oraz użył na wroga kuli ognia, która bardzo osłabiła huntera.” lub „Charmander nie zdążył uciec i atak przeciwnika mocno go osłabił”. Następnie znowu jest kolejka, czyli ktoś piszę np. „Charmi atak płomienia.” i znowu admin „Hunter użył zastraszenia.”. Tak jest ze dwie, trzy lub cztery kolejki i na koniec administrator pisze kto wygrał. Jeżeli ty to możesz złapać huntera („Rzucam pokeball w stronę huntera i czekam, patrząc czy został złapany”, admin – „Masz go!”), a jeżeli przeciwnik to twój pok jest osłabiony i przez godzinę nie może z nikim walczyć. UWAGA! Pokemona można złapać co 2 dni !!!
2. Podczas polowania. Polowanie odbywa się tak, że ja (admin) piszę gdzie się odbędzie jakiego poka można złapać. Jeżeli napiszę „Polowanie odbędzie się we wtorek (5 X 2010r.) o godz. 17.00. W Elektrowni Raichu – będzie pichu, w Wieży Alakazama – będzie abra, a na Polanie Caterpie – będzie rattata”. UWAGA! Można być tylko w jednym miejscu. Jeśli ktoś chce wziąć udział w polowaniu to o wyznaczonej godzinie idzie do wyznaczonego miejsca i piszę post „Szukam np. pichu”, ale to nie wszystko. Każdy musi zamieścić w poście jak szuka? Czyli chodzi o to, że jeżeli mamy dajmy na to magnemite i szukam pichu to mogę napisać „Wybieram Cię magnemite! Słuchaj musimy znaleźć pichu. Użyj gromu, by piorunem zwabić tu pichu.”. Ktoś kto ma np. bulbasaura piszę „Bulbasaur użyj usypiającego pyłku. Jeżeli pichu uśnie to szybko go znajdziemy.”. Każdy kto szuka poka piszę w ten sposób, ale pamiętajcie, że do znalezienia musicie użyć poka, którego macie i do dyspozycji są tylko te ataki, które wybrany pokemon zna. Na polowaniu można użyć tylko jednego poka. Kiedy każdy już napiszę jak próbuję znaleźć poka (ma na to 15 minut, czyli jak polowanie zaczyna się o 15.00 uczestnicy polowania go godz. 15.15 muszą już zamieścić post) ja sprawdzam, który sposób jest najlepszy i wygrywa osoba, która go napisała. Oczywiście wygrana to nowy, znaleziony stworek. UWAGA! Polowanie odbywa się przynajmniej raz na tydzień, zazwyczaj dwa razy!!!

Zdobywanie kasy
Pieniądze zdobywa się przez:
-wygranie z innym graczem (wy ustalacie, jaka jest wygrana)
-wygranie z liderem (100zł)
-pierwsze miejsce w przygodzie (200zł), drugie miejsce (100zł) i 3 msc. (50zł)
-wymiana (wy wybieracie ile zapłacicie za wymianę)


Oto przykład nauczenia jakiegoś pokemona nowego ataku:
Chcę nauczyć swojego meowth atku draśnięcia. No więc... sprawdzam jaki to jest typ poka. Okazuje się, że naturalny więc idę do miejsca, gdzie można uczyć poki tego typu (np. dżungla glooma). W tym temacie robię nowy wątek pt. "Nauka meowth - by Kasia_10" i piszę jak uczę tego kota. Czyli np. Wybrałam się z meowthem do dżungli glooma, by nauczyć go ataku draśnięciem. Najpierw ćwiczył na poduszce i wychodziło mu doskonale, ale na biegającej zabawce okropnie. Długo się męczyliśmy. Raz próbował skakać na zabawkę, potem gonić ją. Lecz w końcu zaczęło udawać mu się wyskakując zza jakiejś rzeczy (np. drzewa). Zrozumiałam, że jeżeli meowth robi ten atak zza skoku to jest skuteczny. Potem ćwiczyliśmy tylko precyzyjność itp. Wynik: meowth - atak: draśnięcie"
Ja to czytam i albo akceptuję, czyli piszę "Meowth Kasi_10 nauczył się draśnięcia i wpisuję w wizytówce" lub jeżeli nauka była bezsensowna to pisze, że się nie udało. To tyle, powodzenia!

PS Pokemona, którego uczyłeś danego ataku (bez względu czy nauka sie udała, czy nie) zanim zaczniesz uczyć go innego musisz czekać 2 dni! Taka przerwa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.menadzer2009zuzel.pun.pl www.zdhbratnieslowo.pun.pl www.viva-metin.pun.pl www.metin2-fan.pun.pl www.ptakikuby.pun.pl